Siłownia McFIT, al. Jerozolimskie 123a, Warszawa, Phone +48 22 111 00 51 (2023)

Андрей

25 September 2022 21:06

These are scammers! Be careful! Meen has already expired his contract with them, and they continue to withdraw money from my card. There is not enough money on this card and that's all I have.

0 0

Qr Doopel

17 September 2022 13:26

Nie polecam posiadaczom Multisport, gdyż ich po prostu nie obsługują pomimo innych informacji na stronie. Fajnie jest się o tym dowiedzieć po 20 minutach czekania w w recepcji i 15 próbach przywołania kogoś z recepcji.wciśnięciachprzycisku

0 0

Piotr

02 September 2022 5:06

Korzystałem w trzech lokalizacjach i w każdej wszystko było w jak najlepszym porządku. Porządny sprzęt czysto i przede wszystkim bardzo dużo sprzętu

0 0

Aneta

22 December 2019 5:10

Zero zainteresowania klientem. W łazienkach jest nie przyjemny zapach. Dużo ludzi rezygnuje z tej siłowni.

0 0

Rick

13 December 2019 8:50

Ok Gym, spacious and plenty of equipment. Nicely renovated weights room. Quality overall has really degraded lately. Not too clean locker rooms, showers cut off after 3 seconds. Despite recent renovations lots of equipment is still not working.

It has to be said that mcfit has earned the reputation of being the "Awaria" gym. Cardio equipment is constantly faulty and will remain so for months if not even half a year. LED lights can be flashing enough to give you seizures. A lot of the lockers gets stuck either open or closed. Some lockers don't work at all, but the list goes on and on.

This gym has seen an increase in thefts lately including people stealing shoes. Non-members have just been jumping the gates when staff aren't watching. Due to the lack of cameras there is no way to monitor people going in and out.

My first rating was five stars but since then I would most likely give it to or less.however the staff are very nice and are trying to do what they can in difficult conditions. So 3 stars.

Hope they get their act together and win back some old loyal customers, but for now I'll be going to a different gym.

0 0

Helen

09 December 2019 4:49

Przyszedła ze znajomymi na trening próbny. Czekałiśmy na recepcji przez 40 minut. W końcu poszliśmy na inną siłownię

0 0

Alina

29 November 2019 11:19

Bardzo polecam tę siłownię. Dużo miejsca, mnóstwo maszyn do ćwiczeń, i bardzo pomocni pracownicy. Niedawno pomogli mi znaleźć zagubiony mp3. Niesamowite, że nie przepadło, chociaż są dużo ludzi. Czesto są promocję i bardzo dobre ceny na karnety. Atmosfera też jest super.

EN. Super good gym. A lot of place, different machines for training and very nice people working there. Recommend it 100%.

0 0

fly

25 November 2019 6:18

Podzielam opinię - najgorsza sieć siłowni. Moja noga więcej tu nie postanie i będę odradzać te miejsca wszystkim znajomym z Warszawy. Szkoda hajsu, nawet 40 złotych na tyle nerwów ile cżłowiek u Was zjadł.
Chce się pozbyć tego karnetu ale nie mogę się z Wami skontaktować ani telefonicznie, ani mailowo. Ktoś robi łaskę i na siłę chcecie ludziom przedłużać karnety tłumacząc się brakiem kontaktu z mojej strony?
Poprzednia użytkowniczka ma rację NAJGORSZA SIŁOWNIA i PIJAWKI.

0 0

Tezeusz

24 November 2019 17:19

Za obsługę. Nie będę ryzykować podpisując zobowiązanie na rok biorąc pod uwagę pracowników i podejście do formalności

0 0

Zuzanna

19 November 2019 20:05

Chodzę do McFitu od roku i jestem zadowolona. Sprzęt spoko, przestrzeń tez okej. Personelu faktycznie czasem nie widać przy kasach co może być dla niektórych kłopotliwe, mi jest to obojętne. Nie doświadczyłam jeszcze jakiejś niemiłej sytuacji w tym miejscu. Jedyny minus to nieprzyjemny zapach w toaletach i zniszczone fotele w szatniach, które przydałoby się wymienić

Siłownia siłownią, nie zapominajmy o pracownikach, trening z nowym trenerem Michałem był samą przyjemnością - pełna profeska: >

0 0

szymon

07 November 2019 4:29

Super lokacja ale po pierwszym dobrym wrażeniu zaczynaja pojawiać się szczegóły.
W męskiej szatni zawsze po prostu „strasznie śmierdzi. ” Pod prysznicami podobnie.
W łazience leci tylko gorąca woda. Żeby nie pić kranówy? Serio?
Dużo sprzętu jest mocno zużyte i nie jest naprawiane.
Ławki w szatni są w opłakanym stanie. Strefa mocy - zamknięta i jej otwarcie przedłuża się, a tylko po to się zapisałem. Oczywiście mam super niedrogi karnet więc może nie powinienem marudzić ale mimo to wydaje mi się, że taką markę jak McFit stać na więcej.

0 0

Nazar

03 November 2019 14:41

SCAM ALERT!
I AM ALREADY SCAMMED FOR 200 ZL AND THEY STILL WANT TO SCAM ME ON 300 ZL MORE! (and I am sure they won't stop untill the court will help me)

FURTHERMORE, PROCESSING YOUR PERSONAL DATA WITHOUT YOUR ALLOWANCE. (DECLINING MY REQUEST TO STOP PROCESSING MY PERSONAL DATA. LOL)

NEVER SIGN HERE ANY CONTRACTS! ALL CONTRACTS HERE HAVE HIDDEN RULES! WORKERS WORK FOR % AND WILL NEVER TELL YOU THE TRUTH! WHEN YOU TRY TO CONTACT THEM ONLINE ABOUT THE WHAT THE HELL IS GOING ON - THEY JUST ANSWER YOU "read contract and pay or we will force you with a help of court"! AND THAT'S ALL!

COLD SHOWERS, BAD STAFF, DIRTY, NO WORKING AIR-CONDITIONER

So, I signed a contract on a promotion for 49 zl month for 3 months. During signing process I asked how to leave the contract and have got an answer - after 3 months you have to sign a new contract to continue going to the gym. Seemed to good to be true. So, 2 months after I've decided to ask another worker again how to leave the contract - worker said: "just tell workers". So, I told workers, and gone home. But, it seemed not true again for me. So, I've decided on the next visit to write a message, that I want to stop contract on third month. When I came, workers did not let me write any message and said that everything has to be done online. OKAY. So, I went online and DID NOT find any option on their web-site to leave a contract. So, I decided to write an email to the McFit and in email I've written that I don't want to go to their gym anymore, I don't want to continue co-operation with their gym and I want them to stop processing all my personal data and delete it. AND MCFIT REFUSED ME ABOUT EVERYTHING! I stopped going to their gym on the second months and on the beginning of the 4-th month I've received an email that McFit forces me to pay for 2-nd & 3-rd months. I have been writing them a lot, but they were just ignoring me and repeating that "or you pay untill <dd.mm> or we will force the court + compensations on you". I was in process of getting my new VISA to poland, so I have decided to pay them, because I was afraid of loosing the court because of me being abroad. So, even when they ignored me and did not answer on ANY of my questions - I payed them 200zl. After that, two days after I have received an email, that now I am forced to pay for their gym for next 3 months and I can stop contract only in some days or IT WILL AUTOMATICALLY CONTINUE ON NEXT 3 MONTHS!

0 0

eerohei

27 October 2019 19:42

This was ok gym. First time was free. I used free weights and some core workout stuff. Service was easy and friendly. Gym is located in a tower that has an grocery store, costa coffee, barbershop etc.plus there was a shop that sells whey protein and vegan proteins. I found this useful as I ran out of protein supplement on the same day. Gym’s showers are not in the greatest condition but it was ok.

0 0

T K

22 October 2019 2:09

Nie polecam, przedłużają remonty, za zgubienie karty 90zl (za każde) prysznice z grzybem, tragiczna atmosfera, sprzęt beznadziejny, wypowiedzenie umowy 3miesiace nawet przy wzięciu karnetu na czas nieokreślony

0 0

Kozubska

20 October 2019 5:42

Fatalna obsługa Klienta. Do Biura Obsługi za nic nie idzie się dodzwonić, na maile trzeba niewiadomo ile czekać. Kto to widział by przedłużać umowę (zawartą na 12 miesięcy) bez poinformowania Klienta? Nie dostałam maila, smsa, nic. Samo sobie zaczęło pobierać pieniądze. Jak się odwołać - a no właśnie. Siedź przez 8 godzin dziennie na słuchawce próbując się dobić do biura albo czekaj kolejny miesiąc na odpowiedź gdzie w kij nie wiadomo czy problem zostanie rozwiązany a pienidze i tak się pobiorą. To. Jest. Żart. Najgorsza siłownia.

0 0

Patryk

16 October 2019 0:46

Najlepsza Siłownia na jakiej byłem trenuję 20l żadna inna nie jest równa jak McFITpolecam nie zamienię na żadną inną

0 0

Kamil

29 August 2019 16:42

To jest jakiś dramat! Dzwonię na recepcje gdzie pracuje Ukrainiec który minę ząb po polsku i po angielsku. Pomijając fakt ze strefa POWER miała buc otwarta 15-go a wczoraj w nocy nadal była nieczynna.

0 0

Weronika

22 August 2019 17:49

Przyjechałam na trening i czekałam przez 20 min na kogoś z recepcji. Nikt się nie pojawił, a guzik wzywając trenera okazał się być równie bezużyteczny. Siłownia wygląda na fajną ale szkoda czasu na czekanie.

0 0

Beata

11 July 2019 16:46

Bardzo gorąco nie polecam tej siłowni i innych mc fitów ze względu na warunki świadczenia usług. Naprawdę trudno się zgodzić, że są one zgodne z polskim prawem, choćby reklamacja - zamiast w 30, jak mówi Art. 7a.ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. 2014.827) - jest rozpatrywana w 90 dni. Członkowie nie mają prawa do cesji, a każde przedłużenie jest na 12 miesięcy - jeśli ktoś jest w stanie dziś powiedzieć gdzie będzie i co będzie robił za 12 miesięcy, to może i warto na to nie patrzeć. Szkoda. Zaczęłam korzystać namówiona przez trenerkę i żałuję od drugiego tygodnia użytkowania: (A odstąpienie od umowy jest możliwe w ciągu 3 dni od jej podpisania.

0 0

Oliver

22 June 2019 15:10

The changingroom was very dirty.a lot of empty
bottles. I had seen so many guys who make the training without a towel and use many Equipments in the same time.

0 0

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Frankie Dare

Last Updated: 12/30/2022

Views: 5756

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Frankie Dare

Birthday: 2000-01-27

Address: Suite 313 45115 Caridad Freeway, Port Barabaraville, MS 66713

Phone: +3769542039359

Job: Sales Manager

Hobby: Baton twirling, Stand-up comedy, Leather crafting, Rugby, tabletop games, Jigsaw puzzles, Air sports

Introduction: My name is Frankie Dare, I am a funny, beautiful, proud, fair, pleasant, cheerful, enthusiastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.