Najlepsze sale zabaw Kraków (2023)

W Krakowie jest mnóstwo miejsc, w których maluchy mogą wyszaleć się do woli, nie oglądając się na pogodę. Prezentujemy Wam 10 najciekawszych.

Zobacz koniecznie:

Najlepsze sale zabaw Kraków (1)

Kryte place zabaw są dostępne o każdej porze roku i posiadają niezwykle nowoczesne wyposażenie z wieloma wyjątkowymi urządzeniami. Coraz częściej wykwalifikowany personel prowadzi zajęcia edukacyjne i warsztaty, pojawiają się też udogodnienia dla rodziców, którzy często mogą bawić się razem ze swoimi pociechami albo odpocząć w specjalnym kąciku, kontrolując poczynania dzieci. Sala zabaw to także dobre miejsce, by pozostawić malucha pod profesjonalną opieką i mieć trochę czasu dla siebie, np. żeby zrobić zakupy. Oferta Krakowa jest pod tym względem bardzo różnorodna. Poznajcie ją!

GOkidz - Park RozrywkiTo zdecydowanie największa sala zabaw w Krakowie. Z resztą to bardziej Park Rozrywki niż tylko plac zabaw dla dzieci. Na przestrzeni 2000 m2 dzieci mogą nie tylko dobrze się bawić, ale także wcielić się w kosmicznych odkrywców. To tutaj dzieci wchodzą do gry, w której zamieniają się w młodych, kosmicznych Adeptów, których celem jest uratowanie ziemi przed złymi automatami, którym przewodzi Imperator Scrag! Dzieci trenują swoje umiejętności wśród kosmicznych labiryntów, torów ninja czy zjeżdżalni i próbują ochronić ziemię przed inwazją automatów. Zdobywają punkty, wchodzą na coraz to wyższe poziomy i odbierają prezenty. Każdy Adept posiada również swój profil treningowy, w którym zebrane są jego dotychczasowe osiągnięcia.GoKidzul. Rzemieślnicza 20 G30-363 Kraków

Czytaj więcej:Największa sala zabaw w Krakowie

Anikino

(Video) Sala zabaw Fikołki w Arkadii

Sala zabaw działająca już od blisko 25 lat. Przez ten czas zdołała wywołać uśmiech na twarzach setek, a może tysięcy dzieci. Przygotowano tu dla nich baseny z piłeczkami, trampoliny, zjeżdżalnie, dmuchany zamek, ścianki wspinaczkowe czy samochodziki. Jednak tym, co wyróżnia Anikino, jest niezwykle bogaty program zajęć edukacyjnych, imprez tematycznych, pokazów cyrkowych czy magicznych. Oryginalnym pomysłem jest też organizacja Baśniowych Nocy czy Dnia Wolnej Szkoły (w dni wolne od nauki szkolnej przygotowywany jest specjalny program). Są też tematyczne salki do organizacji urodzin (można nawet zagrać w escape game). Działa tu również mała kafejka dla rodziców i największa w Krakowie całoroczna wypożyczalnia kostiumów.

Anikinoul. Nieduża 431-443 Kraków

Leopark

Leopark należy do największych sal zabaw w Krakowie. Mieści się w Centrum Handlowym Serenada, dzięki czemu można tu pozostawić dzieci pod opieką na czas zakupów. Na maluchy czekają ogromne zjeżdżalnie, trampoliny, labirynty, armatki pneumatyczne, mini motocykle, a nawet tor kartingowy. Centrum przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat, a rodzice mogą bawić się razem z nimi lub spędzić miło czas w kawiarence. Najmłodsi mają swoją własną strefę z basenem z piłeczkami i miękkimi zabawkami. Organizuje się tu również urodziny ze specjalnym programem animacyjnym.

Centrum rozrywki LeoparkCentrum Handlowe Serenadaal. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 4131-876 Kraków

Gibon

Obiekt położony jest na kondygnacji -1 Parku Wodnego w Krakowie, dzięki czemu można połączyć wizytę w tych dwóch uwielbianych przez maluchy miejscach. W klimatyzowanej sali zabaw o powierzchni 200 m2 dzieci mogą bawić się pośród labiryntów, korytarzy, basenów z piłeczkami, zjeżdżalni, ruchomych kładek czy ścianek wspinaczkowych. Są tu także worki bokserskie, które pomogą w wyładowaniu energii. Dla maluchów do lat 3 przygotowano specjalny pokój zabaw z miękką wykładziną. W ofercie są też tematyczne pakiety urodzinowe.

(Video) JAKO PLAYGROUND - sale zabaw - indoor playground - Hallenspielplatze

Centrum Zabaw Dziecięcych „Gibon”ul. Dobrego Pasterza 126 (Park Wodny, poziom -1 )31-416 Kraków

Akukuu

Prawdziwie kosmiczne centrum zabawy, w którym poszczególne strefy nawiązują do planet naszej galaktyki. Uran to sala taneczna, pierścień Saturna jest torem wyścigowym, na Marsie dzięki trampolinom nie istnieje grawitacja, a Merkury to strefa dla najmłodszych. Ziemia jest tu ogromnym placem zabaw (aż 1240 m2), na którym znajdują się wielopoziomowe konstrukcje z równoważniami, tunelami i mostami, zjeżdżalnie (w tym pierwsza w Krakowie zjeżdżalnia pontonowa), najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa Spider Tower, baseny z kulkami, armatki pneumatyczne i wiele innych. Są też gry, multimedia, konsole, zabawy matematyczne czy instrumenty muzyczne. Poza tym do dyspozycji gości jest 5 salek urodzinowych, kawiarnia i fotokabina. A co najlepsze - obecnie możemy wybrać jedno z dwóch centrum Akukuu!

Centrum Zabawy Akukuu BratysławskaKaufland (poziom +1)ul. Bratysławska 431-201 Kraków

Centrum Zabawy Akukuu ZakopiańskaGaleria Solvay Park (poziom -1)Zakopiańska 10530-418 Kraków

Crazy Sówka

Kolejne doskonałe miejsce do zabawy dla dzieci. Znajdą tu m.in. małpi gaj o powierzchni 100 m2, zjeżdżalnię rolkową, wieżę pająka, karuzelę, wielkie piłki, ruchomy walec czy multimedialną grę Knoocker. Jest tu też kącik maluszka z miękkimi klockami i bujaczkami, a o wszystko dbają profesjonalni animatorzy. Natomiast w kawiarni na dużym telewizorze rodzice mogą oglądać zabawy swoich pociech. Poza tym oczywiście można zorganizować tu urodziny w jednej z 2 specjalnych salek. Odbywają się tu także różnego rodzaju warsztaty i imprezy tematyczne.

Crazy Sówkaul. Marii Dąbrowskiej 17/6531-851 Kraków

(Video) Sala Zabaw KRATKA Nakło Nad Notecią

Famiga – Sala Doświadczania Świata

Wyjątkowe miejsce, w którym maluchy mogą rozwijać swoje zmysły i poznawać coraz to nowe bodźce. Ta sala polisensoryczna pozwala uczestniczyć dzieciom (już od pierwszych miesięcy życia) wspólnie z rodzicami w niesamowitych stymulujących zabawach. Jest to możliwe dzięki oryginalnemu wyposażeniu, w skład którego wchodzi m.in. podłoga interaktywna, tor świetlno-dźwiękowy, zabawki dotykowe, klocki piankowe, lustra, projektory, tablica magnetyczna czy kominek aromaterapeutyczny. W zależności od potrzeb, Sala Doświadczania Świata może pobudzać lub wyciszać zmysły. Organizowane są tutaj również urodziny i warsztaty dla dzieci, jak i kursy dla animatorów.

Famigaul. Bożego Ciała 9/531-059 Kraków

Kinderplaneta

Swoje miejsce znajdują tu baseny z kulkami, zjeżdżalnie, małpi gaj, karuzela, cymbergaj, tor przeszkód i kolorowe domki zabaw. Organizatorzy przygotowali także specjalny kącik edukacyjny. Rodzice mogą bawić się wspólnie z maluchami lub obserwować je z kawiarenki. Oczywiście tutaj także organizowane są urodziny, jak i zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych.

Kinderplaneta Galeria Bronowiceul. Stawowa 6131-346 Kraków

Kinderplaneta Factory Outlet Krakówul. Prof. A . Rożańskiego 3232-085 Modlniczka

(Video) Jeden dzień z życia przedszkolaka

FunClimb Avatar

Nietypowa sala zabaw, w której główną atrakcją jest wspinaczka. Łącznie znajduje się tu 20 różnego rodzaju przeszkód o różnych kształtach i wysokościach, wymagających różnych technik wspinania. Niezwykłych emocji dostarcza też Skok Tarzana do Banana. Jedna sesja w FunClimb trwa 60 minut, w czym zawiera się też 15-minutowy instruktaż. Stosowany jest tu najnowocześniejszy sprzęt asekuracyjny marki TrueBlue z magnetycznymi hamulcami. W FunClimb działa też kawiarnia, a zabawę można oglądać z antresoli. Organizuje się tu urodziny, imprezy tematyczne i półkolonie.

FunClimb AvatarSikorki 21A31-589 Kraków

Kinder Planet

W Kinder Planet dzieci mają do dyspozycji salę zabaw o powierzchni 200 m2, w której mogą korzystać ze zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampoliny, huśtawek czy sali dyskotekowej. Prowadzone są tu także animacje z pomocą kolorowej chusty Klanzy. Wartość dodaną stanowi ogród o powierzchni 1500 m2, w którym znajdują się boiska, trampolina czy miejsce do wspólnego grillowania. Poza tym działa tu mini zoo, w którym maluchy mogą karmić kózki, kury czy króliki. Dodatkowo można zorganizować przejażdżkę na koniu. Na wszystkie te atrakcje oraz więcej można liczyć także podczas urodzin.

Kinder Planetul. Jordanowska 1531-324 Kraków

NelonNelon to jedna z najnowszych propozycji dla rodziców poszukujących ciekawych miejsc na zabawę dla ich dzieci. Nelon to sala zabaw, która oferuje nie tylko bezpieczną przestrzeń dla najmłodszych, ale też chwilę wytchnienia dla rodziców. Podczas gdy rodzice mogą chwilę odpocząć, napić się pysznej kawy czy nawet popracować przy laptopie, dzieci mogą bawić się przy pomocy jednej z wielu dostępnych drewnianych zabawek. Nie tylko pobudzają pobudzają one kreatywność i odkrywają najbardziej skrywane pokłady fantazji, ale są też one znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia maluchów.Nelon - Bawialnia ekologicznaStacja Kolejowa Zabłocieul. Kącik 2430-549 KrakówMini ŚwiatMini Świat to zdecydowanie najbardziej unikalna propozycja wśród wszystkich sal zabaw w Krakowie. Dzieci mogą tu naśladować swoich rodziców, bawiąc się w małym miasteczku w którym znajdują się miniaturowe budynki, takie jak poczta, sklep, szpital czy nawet komisariat. A jeżeli zechcą one poszukać nowych wrażeń, mogą one wsiąść na miniaturowy statek piracki czy też skorzystać z kącika majsterkowicza, bogatego w klocki magnetyczne. To jednak nie wszystko! Specjalnie dla najmłodszych, Mini Świat został wyposażony w specjalną strefę Malucha, w której znajduję się basen sensoryczny czy stół z drewnianą kolejką. Każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie!Mini Świat Bronowiceul. Władysława Żeleńskiego 331-353 KrakówKawa i ZabawaKawa i Zabawa, co sugeruje nazwa, to miejsce zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Ta sala zabaw to niezwykle ciekawa propozycja dla osób pracujących w domu, poszukujących chwili skupienia czy odpoczynku. Ty, jako rodzic możesz nieco odsapnąć, a dzieci będą w tym czasie świetnie się bawić! Dla najmłodszych odwiedzających Kawa i Zabawa przygotowano dedykowaną sale zabaw przeznaczoną dla dzieci od 0 do 7 lat. Co więcej, warto także regularnie obserwować ofertę tego miejsca, gdyż jest tam organizowany szereg ciekawych aktywności nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wystarczy wspomnieć o takich atrakcjach, jak zajęcia muzyczne czy ceramiczne.Kawa i Zabawaul.Rusznikarska 14A31-261 Kraków

(Video) Sala zabaw animacja

Jakie są Wasze opinie? Która sala zabaw jest najlepsza?

Polecamy również przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Krakowie!

Videos

1. 10 najlepszych zjeżdżalni wodnych w Suntago
(PAIT)
2. GOkidz - Najnowszy Park Rozrywki dla dzieci w Krakowie!
(Adam TV)
3. SALA ZABAW ❤ BOUNCE ❤ Dmuchany park rozrywki ⚛ Dmuchańce ✪ Kulki ✌ Trampoliny ♚Plac zabaw dla dzieci
(Fiki Miki Agatki i Moniki)
4. Sala Zabaw Fikołki #3 MATT & ŚWIAT
(FIKO TV)
5. Arek sala zabaw luty2020
(Radosław Kotlarek)
6. SALA ZABAW ►► LEOPARK ◄◄
(Fiki Miki Agatki i Moniki)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kieth Sipes

Last Updated: 09/30/2022

Views: 5744

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kieth Sipes

Birthday: 2001-04-14

Address: Suite 492 62479 Champlin Loop, South Catrice, MS 57271

Phone: +9663362133320

Job: District Sales Analyst

Hobby: Digital arts, Dance, Ghost hunting, Worldbuilding, Kayaking, Table tennis, 3D printing

Introduction: My name is Kieth Sipes, I am a zany, rich, courageous, powerful, faithful, jolly, excited person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.